It’s alive!

Jeden z autorów, czule tuli podręczniki.
Jeden z autorów czule tuli podręczniki.
Foto by Anna J.

Premiera, premiera i po premierze.

Podręcznik jest piękny. Kiedy usłyszałem, że będzie ważył 1,6kg i będzie klejony, przepełniało mnie mnóstwo obaw. Do tego jeszcze w czwartek, chodząc po Polconie, miałem duszę na ramieniu i wizję, jak w sobotę na prelekcji będę musiał opowiedzieć o tym, jak to podręczniki są, ale nie tutaj.

Jak się okazało, i jedne, i drugie obawy były bezpodstawne. Podręczniki dojechały na czas i są piękne – solidna okładka, grube kredowe strony.

Premiera zgromadziła pełną salę – było oczywiście sporo znajomych i osób, których wieloletnia historia gry zgromadziła dookoła siebie, ale nie tylko.

Opowiedzieliśmy o świecie, trochę o mechanice, no i oczywiście trochę anegdot o historii tworzenia samego systemu (to w końcu 18 lat od samych początków do chwili obecnej).

Teraz osąd wydadzą osoby, które będą go czytać i miejmy nadzieję grać. Z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze recenzje. O IF wspominał już blog gryfabularne.blogspot.com, ale na pełną recenzję drukowanej edycji musimy jeszcze poczekać.

Niezależnie od opinii recenzentów jest to trzecia rozgrywająca się w Polsce gra RPG. Trzecia na przestrzeni prawie 20 lat rynku RPG w Polsce. Nie trzeba szukać kłopotów w Night City, Seattle czy pustkowiach północnej Ameryki. Pełna masowców Warszawa, korporacyjny Poznań z Arkologią czy xenoformowana Puszcza Białowieska są równie dobre.

Rebel prowadził już sprzedaż drukowanej edycji na Polconie, więc wysyłka do osób, które zamówią podręcznik, powinna się rozpocząć lada chwila.

Zamawiajcie i grajcie.

2 thoughts on “It’s alive!”

  1. Kupię na bank. :) Jeżeli dobrze pamiętam, to na nawesgrupie rpgowej dawno dawno temu o niej pierwszy raz przeczytałem (a może się mylę;)). Tak czy siak, gratulacje! :)

  2. W imieniu wszystkich twórców i zespołu odpowiedzialnego za doprowadzenie do wydruku gorąco dziękuję :)
    Tym goręcej, że gratulacje od kogoś z usenetowej braci :)

Leave a Reply