Idee Fixe w Top 2 Rebela

Zapisujcie się!
Zapisujcie się!

Z dumą informujemy, że IF wylądował na drugim miejscu w rankingu sprzedaży polskich podręczników prowadzonym przez rebel.pl. Czyli był co najmniej drugim najlepiej sprzedającym się podręcznikiem w ciągu ostatnich 30 dni. Co najmniej, bo dzisiaj wyczerpał się nakład, a co za tym idzie zniknął z rankingu – być może byłby pierwszy.

Wszystkim którzy się do tego przyczynili – gorąco dziękujemy.

Szykujemy już dodruk i IF powinien być ponownie dostępny wkrótce – najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

5 thoughts on “Idee Fixe w Top 2 Rebela”

 1. Wizualnie podręcznikowi już teraz daję 5+ w szkolnej skali (6 rezerwuję na coś co jeszcze nie nadeszło). Zabieram się do czytania i wielkie dzięki za papierową wersję. Mogę zrobić też kartę postaci.

 2. Super! Cieszymy, że się podoba. Za kartę oczywiście będziemy bardzo wdzięczni – chętnie zamieścimy na stronie. :)df

 3. Mam pewną wątpliwość. Jak rozpatruje się obrażenia z krwawienia? W podręczniku jest napisane, że każdą ranę rozpatruje się oddzielnie, ale krwawienie się kumuluje. Więc postać traci przytomność gdy jej obrażenia od krwawienia w sumie przekroczą BUD x 3, czy jak otrzyma ranę od krwawienia o co najmniej takiej wysokości, bo wydaje mi się to raczej niemożliwe?

 4. jest tak:

  – obrażenia od krwawienia to tzw. “obrażenia ogólne”, przypisywane strefie “cały organizm”.
  – krwawienie (i inne obrażenia ogólne) należy rozpatrywać wspólnie dla wszystkich ran
  – w momencie przekroczenia poziomu OK dla całego organizmu (czyli BUD x3) postać traci przytomność
  – jeśli już zraniona postać otrzyma ranę, która spowoduje krwawienie szybkie, rozpatrywanie krwawienia wolnego z pozostałych ran można w zasadzie zignorować: spektakularny krwotok zaczyna być głównym problemem postaci.

  przykład:

  po wieczorze w barze zdzisław brnie do domu, brocząc. podczas bójki przyjął jedno chlaśnięcie nożem po rękach (trzy punkty obrażeń, krwawienie wolne 2) oraz oberwał w łeb szklanką (dwa punkty obrażeń, krwawienie wolne 3). żadna z ran nie przekroczyła poziomu OK strefy, więc nie przejmujemy się nimi. zdzisław jest pijany i nie udzielił sobie żadnej pierwszej pomocy, więc krwawienie nie jest zatamowane i co minutę będzie otrzymywał pięć punktów obrażeń w strefę cały organizm. zakładając, że zdzisław ma BUD 10, ma sześć minut do utraty przytomności.
  co minutę należy zdzisławowi rzucić dwa testy BUD (trudność 10 dla ręki, 20 dla głowy), jeżeli któryś z testów będzie udany, krwawienie z odpowiedniej rany zmniejsza się o punkt.
  zakładając, że krwawienie się nie zmniejszy, po tym jak zdzisław padnie, ma kolejne 6 minut zanim wejdzie w stan śmierci klinicznej (z powodu utraty podwójnych OK w strefie cały organizm). ze stanu śmierci klinicznej może wyjść tylko pod opieką lekarza i zajmie mu to dłuższą chwilę. jeśli nikt nie znajdzie go przez następne sześć minut (do momentu utraty potrójnych OK), zdzisław wyzionie ducha.

 5. Czyli sumuje się krwawienie z wszystkich ran. Wystarczyło tylko tyle napisać i byłoby po sprawie. Dzięki za odpowiedź.

Leave a Reply